Interpelacje w.s. drogi w Rząbcu

Interpelacje w.s. drogi w Rząbcu

Dziękując za odpowiedź na poprzedni wniosek kierowany do Urzędu Gminy Włoszczowa, w tematach, które w dużej części udało się załatwić, skierowałem do włoszczowskiego urzędu kolejne zapytanie o wyjaśnienie sprawy nieuregulowanych terenów drogi, prowadzącej do Państwa Kaliszów. Nie muszę chyba nikomu wyjaśniać jak i z jakich powodów sprawa swobodnego dojazdu nie tylko mieszkańców, ale pomocy medycznej, pedagogów czy innych służb jest ważna.

W tej sprawie, w przeciągu kilku lat kierowałem kilka pism, ze zwrotną informacja, że sprawy są w toku. Na bazie ostatniego zebrania i konkretnych pytań mieszkańców – jak długo jeszcze będą toczyły się sprawy formalne, ponownie skierowałem interpelacje w tej sprawie.

Jak deklarowałem na zebraniu, ku aprobacie Pana Burmistrza Grzegorza Dziubka uda się zorganizować kamień, który powinien doraźnie poprawić dojazd do w.w. posesji. Wniosek podpisała również Pani Sołtys Sołectwa Rząbiec Barbara Sosnowska. O odpowiedzi wyżej wymieniony wniosek będę informował mieszkańców.

Z tego miejsca pragnę również podziękować za odpowiedź w sprawach będących przedmiotem poprzednich interpelacji, i tak:

  • ubytek drogi obok posesji numer 8 w Woli Wiśniowej, został naprawiony,
  • dodatkowa tabliczka informacyjno-kierunkowa, prowadząca do posesji od 79a do nr 83 zostanie zamontowana w terminie do dnia 31 lipca 2019.

Zapraszam do zapoznania się z odpowiedzią Urzędu Gminy, która osobiście mnie nie zadowala. Dlatego będę dodatkowo interweniował w tym temacie:

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.