Interpelacja w sprawie pielęgnacji konarów i naprawy mostku

Interpelacja w sprawie pielęgnacji konarów i naprawy mostku

W tym tygodniu złożyłem w Urzędzie Gminy Włoszczowa i Starostwie Powiatowym we Włoszczowie interpelację i wniosek w sprawach zgłaszanych przez mieszkańców i własnych obserwacji. Jedną z kwestii była prośba o pielęgnacji drzew i kanarów wzdłuż drogi na Prządzów w Nieznanowicach, które niebezpiecznie zwisają nad drogę gminną. Odpowiedź poniżej.

Niektóre z konarów są już niebezpiecznie naderwane i pod wpływem większych wiatrów mogą upaść na drogę. Sprawa wymaga interwencji już teraz. Pozostawiając w sprawach dotyczących Nieznanowic zwracam się z prośbą o oczyszczenie rowu (w tym wykarczowanie drzew) na odcinku posesji 1 do 15 w Nieznanowicach.

Jednym z najnowszych problemów jest również wysadzina spowodowana przez firmę wykonującą wykopy pod światłowody. Firma nie tylko uszkodziła drogę na wysokości posesji Nieznanowice 22, ale wykonując podkop wzdłuż drogi w kierunku Nieznanowic, istniejące pobocze wykonane z kruszywa (pod wpływem wykopu) zastąpiono zwykłą ziemią, która na wąskiej drogi zamienia pobocze z bagno. Wymagane jest otworzenie pobocza, na wzór tego na drugiej krawędzi tej drogi.

Kolejną prośbą kierowaną do Gminy Włoszczowa, byłą sprawa instalacji tabliczek informacyjno-kierunkowych na drodze w Woli Wiśniowej prowadzącej od skrzyżowania przy remizie OSP do torów kolejowych.

Z Urzędu Gminy udałem się do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, gdzie stosownym wnioskiem zwróciłem uwagę o konieczności: naprawy i udrożnienia przepustu na drodze powiatowej w Woli Wiśniowej, która uniemożliwia swobodny przepływ wody deszczowej i powoduje zalewanie jednej z posesji.

Dodatkowo stan dróg i chodników w niektórych fragmentach drogi powiatowej prowadzącej przez Wolę Wiśniową sprawa, że woda deszczowa nie tylko tworzy duże kałuże, nie tylko na jezdni, ale również chodnikach.

Istotną kwestią jest konieczność naprawy barierki na mostku na drodze powiatowej, prowadzącej do Wymysłowa. Uszkodzenie może mieć bardzo niebezpieczne konsekwencję i grozi w momencie poślizgu bezpośrednim wpadnięciem do rzeki. Nie muszę dodawać, że zbliża się zima i prawdopodobieństwo wpadnięcia w poślizg jest większa.

Odpowiedzi z Urzędu Gminy Włoszczowa

W odpowiedzi ze Starostwa Powiatowego we Włoszczowie czytam, że przekazało sprawę niedrożnego przepustu w Woli Wiśniowej i uszkodzonego mostku do Zarządu Dróg Powiatowych – czekamy zatem na odpowiedź, a przede wszystkim na szybkie działanie ze strony Zarządu Dróg Powiatowych

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *