Drogi z PROW

Drogi z PROW

Zakończyła się budowa dróg gminnych, w kierunku Prządzowia, drogi łączącej Nieznanowice i Konieczno oraz drogi w sołectwie Wymysłów (Michałów). Inwestycja realizowana w ramach programu „Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, współfinansowana przez Urząd Gminy Włoszczowa, zdecydowanie poprawiła bezpieczeństwo mieszkańców i komfort komunikacji.

Droga do Prządzowia była tematem poruszanym wielokrotnie na zebraniach wiejskich. Dziś mieszkańcy mogą korzystać z nowej nawierzchni. Droga od razu stała się również popularnym szlakiem niedzielnych spacerów (pieszych i rowerowych) mieszkańców Nieznanowic.

Droga łącząca Nieznanowice i Konieczno ułatwiła komunikacje między miejscowościami. Nie bez znaczenia jest również łatwy dojazd parafian do kościoła oraz na cmentarz. Jak wspominają mieszkańcy trasa rowerem z lampką na cmentarz to teraz przyjemność dla ciała i duszy bliskich zmarłych.

Nawierzchnia asfaltowa w Michałowie (Sołectwo Wymysłów) była niezwykle istotna. Podczas mojej pierwszej wizyty na tamtym odcinku, zastanawiałem się, skoro ja samochodem z trudem poruszam się po drodze gminnej (do niedawna piaszczystej), jak dojeżdża tutaj np. karetka. Dziś drogowy koszmar mieszkańców Michałowa, odchodzi do historii…

W imieniu mieszkańców pragnę podziękować włodarzom Naszej gminny za staranie w pozyskaniu funduszy zewnętrznych na te inwestycje, a koleżankom i kolegom radnych za zrozumienie i wsparcie

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *