Droga powiatowa Wymysłów-Ludynia

Droga powiatowa Wymysłów-Ludynia

W odpowiedzi między innymi na osobisty wniosek, Pan Starosta Jerzy Suliga wizytował, w dniu 9 marca 2015 r. odcinek drogi powiatowej Wymysłów – Ludynia. Zapewnił, że postara się zorganizować finansowanie na dokończenie podmiotowego odcinka drogi. Po rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Powiatu Włoszczowskiego wiem, że sprawa ma być przekazana do Zarządu Powiatu.

Przypominam, że we wtorek (tj. 3-03-2015 r.) odwiedziłem Wymysłów, a konkretnie drogę powiatową, ciągnącą się m.in. przez Rząbiec, Wymysłów do Ludyni, której niedokończony odcinek Wymysłów-Ludynia znajduje się w fatalnym stanie.

Wspólnie z Panem Sołtysem Henrykiem Wroneckim oraz kilkoma mieszkańcami sołectwa Wymysłów dyskutowaliśmy na temat możliwości rozwiązania problemu. Dołączył do Nas również, zaproszony przez Pana Sołtysa redaktor Rafał Banaszek. Dokończenie asfaltowego odcinka drogi powiatowej zdecydowanie ułatwi komunikację mieszkańcom okolicznych miejscowości, w kierunku chociażby zakładów pracy (Ludynia, Małogoszcz, Kielce), bez konieczności nadrabiania 20 km drogi naokoło.

4 marca 2015 r. złożyłem w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie pisemny wniosek o podjęcie działań na rzecz dokończenia przedmiotowego odcinka drogi. W ramach własnych możliwości oferuje w tej sprawie mieszkańcom pomoc i wsparcie.

W odpowiedzi na wniosek Pan Starosta Jerzy Suliga wizytował, w dniu 9 marca odcinek drogi powiatowej Wymysłów – Ludynia. Zapewnił, że postara się zorganizować finansowanie na dokończenie podmiotowego odcinka drogi. Po rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Powiatu Włoszczowskiego wiem, że sprawa ma być przekazana do Zarządu Powiatu.

25 września skierowałem kolejny wniosek do budżetu Powiatu Włoszczowskiego, w sprawie budowy nakładki asfaltowej na drodze powiatowej prowadzącej przez Wymysłów, w kierunku Ludyni. Wniosek argumentowałem tym, że pomimo utwardzania drogi kamieniem, pod wpływem deszczu ponownie wybijają się dziury, które wpływają na bezpieczeństwo pojazdów i osób nią podróżujących.

1 grudnia 2015 roku zostałem poinformowany pisemnie, że zadanie budowy drogi w wariancie asfaltowej nie jest planowane w roku 2016, z uwagi na ograniczone środki. Pozostaje mi nadal szukać rozwiązania poprawy komunikacji na tym odcinku.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

One thought on “Droga powiatowa Wymysłów-Ludynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *