A może paczkomat w Woli Wiśniowej, Nieznanowicach i Rząbcu ?

A może paczkomat w Woli Wiśniowej, Nieznanowicach i Rząbcu ?

Już kilka lat temu wnioskowałem o montaż paczkomatu w Nieznanowicach. Teraz w związku z zapytaniami mieszkańców o możliwość zamontowania paczkomatu, postanowiłem ponownie podjąć starania o taką możliwość. Przede wszystkim trzeba uzyskać zgody od zarządców danych obiektów. W Woli Wiśniowej przyjęliśmy, że taki paczkomat mógłby stanąć przy Remizie OSP, a w Nieznanowicach i Rząbcu przy Świetlicach.

Zarządcą świetlicy w Rząbcu jest Gmina – dlatego skonsultowałem się z Gminą w celu wyrażenia ewentualnej zgody. Zarządcą Świetlicy w Nieznanowicach jest Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl, dlatego na ostatnim zebraniu zarządu poruszyłem temat i został on entuzjastycznie przyjęty. Remiza OSP w Woli Wiśniowa zarządzana jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Woli Wiśniowej. Dziś złożyłem na ręce OSP pismo z zapytaniem w tej sprawie.

Nadmieniam, że samo wyrażenie zgody nie przesądza o postawieniu paczkomatu. Jest to pierwszy element wymagany do zgłoszenia lokalizacji. Ocena lokalizacji będzie dokonywana na podstawie wewnętrznych czynników operatora paczkomatu.

Podczas przyszłych zebrań wiejskich, jak tylko będę miał możliwość poruszę ten temat, aby po otrzymaniu zgód od zarządców i zgody mieszkańców móc przystąpić do zgłaszania lokalizacji do operatorów paczkomatów. A co w ogóle sądzisz o takim pomyśle ?

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Zaciekawił Cię ten materiał ? Polub mój profil na Facebooku, a nie ominie Cię nowa lokalna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *