9 sesja rady miejskiej

9 sesja rady miejskiej

Dnia 18 września 2015 r. odbyła się dziewiąta sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie. Podejmowane były tematy związane z m.in uchwaleniem dotacji na pracę konserwatorskie Kościoła Parafialnego Kościoła Parafii Rzymsko-Katolicka pw. WNMP we Włoszczowie, organizacja kandydatów na ławników sądów powszechnych, przygotowania dokumentacji projektowej nowego ronda u zbiegu ulic H. Sienkiewicza, B. Głowackiego i Młynarskiej (2016r), wyboru reprezentantów Rady Gminy w Organizacji Pożytku Publicznego oraz poruszana była sprawa planowanej budowy oczyszczalni ścieków na terenie wspólnoty mieszkaniowej w Nieznanowicach.

Dziękuję koleżankom i kolegom radnym za zaufanie i wybór jako jednego z trójki przedstawicieli Rady Miejskiej we Włoszczowie w Radzie Pożytku Publicznego. Oprócz mnie Radę Miejską reprezentować będą radni Dariusz Gieroń oraz Artur Drozdowski.

W sprawach różnych została poruszona sprawa planowanej budowy oczyszczalni ścieków na terenie wspólnoty mieszkaniowej w Nieznanowicach. Wspólnie z Panem Zarządcą Jarosławem Czechowskim wystąpiliśmy w obronie inicjatywy mieszkańców, którzy pod wpływem otrzymanych pism z Urzędu Gminy w 2013 roku oraz zapisanej w budżecie kwoty 30 000 zł na dofinansowanie oczyszczalni ścieków w Nieznanowicach (na terenie wspólnoty mieszkaniowej) rozpoczęli przygotowania do tej inwestycji. Również finansowe. Zgromadzili oni kwotę ponad 50 000 zł (z własnych środków), a zapisana w budżecie kwota 30 000 zł miała być uzupełnieniem inwestycji.

„Jestem za tym, aby trud mieszkańców nie poszedł na marne, na tym osiedlu zrobiono wiele, dlatego trzeba znaleźć ścieżkę, aby zrealizować inwestycje”.

W całej sprawie powstają niepotrzebne napięcia, które mnie jak również mieszkańców wspólnoty interesuje to kiedy zostanie osiągnięte porozumienie w tej sprawie. Jestem w stałym kontakcie z mieszkańcami, członkami zarządu, Panem Zarządcą i Panem Burmistrzem

W najbliższym czasie zorganizuje spotkanie w tym składzie w celu wyjaśnienie spornych kwestii w tej sprawie. Dołożę wszelkich starań, aby doprowadzić tą sprawę do szczęśliwego finału. Więcej na temat IX sesji możesz poczytać tutaj.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *