53 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie

53 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie

Dzisiejsza 53 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie była niezwykle dynamiczna. Poruszaliśmy na niej wiele ważnych dla mieszkańców spraw.

Pierwszym tematem jaki poruszyłem w sprawach różnych sesji była przedłużająca się sprawa instalacji placu zabaw w Woli Wiśniowej. Już kilkukrotnie na sali obrad, a pewnie kilkanaście razy w samym urzędzie dopytywałem się o realizację tego zadania. Przypomnę tylko, że rozbudowa placu zabaw była wnioskowana zebraniem wiejskim sołectwa Wola Wiśniowa na 2021 rok.

Zgłosiłem również opóźnienia w naprawie oświetlenia ulicznego. Jak się dowiedziałem zmieniła się firma, która naprawia lampy na terenie gminy i muszę przyznać, że jest wiele zastrzeżeń. Na naprawę lampy mieszkańcy Rząbca czekają już ponad miesiąc, a Nieznanowic blisko miesiąc od zgłoszenia. Jestem w stałym kontakcie z Referatem zieloni i wysyłamy ponownie zgłoszenia.

Zwróciłem się również z zapytaniem czy wyjaśniła się już sytuacja z PGE, jeśli chodzi o możliwość projektowania nowych linii oświetlenia ulicznego – w kontekście rozbudowy oświetlenia ulicznego w Rząbcu.

Na poprzedzającej sesję komisji zwróciłem się ponadto zapytaniem, czy Wojewódzki Konserwator Zabytków wysłał już do Gminy odpowiedź w sprawie możliwości ogrodzenia i zabezpieczenia tym samym przed dewastacją włoszczowskiego kopca. Niestety Konserwator zabytków nie dysponuje w tej chwili środkami w celu przeprowadzenie badań ziemi, które wskazałyby gminie miejsce budowy takiego ogrodzenia. Do chwili wskazania przez konserwatora dokładnego położenia płotu, gmina nie może przystąpić do budowy ogrodzenia.

Jak zwykle, jeżeli otrzymam odpowiedzi w.w. sprawach to podzielę się nimi z Wami.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *