44 Sesja Rady Miejskiej

44 Sesja Rady Miejskiej

Podczas czerwcowej niezwykle emocjonującej Sesji Rady Miejskiej we Włoszczowie, wśród ważnych spraw poruszyłem kilka ważnych kwestii. Na pierwszym plan wysunęła się sprawa planowanej budowy we Włoszczowie centrum handlowego. Zwróciłem się z zapytaniem m.in. rozbudową świetlicy w Nieznanowicach, placu zabaw w Woli Wiśniowej, oznakowaniem dróg w Nieznanowicach.

🟥 Zapytałem o stan zaawansowania prac związanych z rozbudową świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach. Przypomniałem, że świetlica rozbudowywana będzie w ramach realizacji I edycji rządowego wsparcia miejscowości, w których funkcjonował tzw. PGR. Całość ma być zakończona do końca 2022 roku. Na razie w ramach projektu wykonano na świetlicy instalacje fotowoltaiczną.

W odpowiedzi usłyszałem od Pana Burmistrza, że jest sporządzony projekt i pozwolenie na budowę i niebawem zostanie ogłoszony przetarg na rozbudowę.

🟥 Kolejna sprawa to rozbudowa placu zabaw w Woli Wiśniowej. Mieszkańcy Woli Wiśniowej, podczas zebrania wiejskiego zdecydowali o przekazaniu środków na rozbudowę już istniejącego placu zabaw. Zapytałem kiedy zostanie to zrealizowane ?

Pan Burmistrz obiecał, że ustali przyczyny i termin realizacji tego zadania.

🟥 Z uwagi na kolejny już niebezpieczny wypadek na skrzyżowaniu drogi powiatowej z obwodnicą (w okolicy Woli Wiśniowej), zapytałem kiedy i jakie kolejne działania zostaną podjęte na tym odcinku, w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Co prawda została został wstawiony znak STOP oraz ograniczenie do 70 km/h, ale w moim przekonaniu to zbyt mało.

Odpowiedzi w tej sprawie jeszcze na komisji, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Jolanta Tyjas, która poinformowała że niebawem spodziewana jest na Naszym terenie wizyta Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i problem tego niebezpiecznego skrzyżowania zostanie mu ponownie przedstawiony.

🟥 Ostatnia, ale nie mniej ważna sprawa jaką poruszyłem na ostatniej sesji jest sprawa oznakowania wjazdów do Nieznanowic od strony Konieczna

W tej spawie tuż po sesji rozmawiałem z Naczelnikiem odpowiedzialnym za oznakowanie dróg. Temat ma być załatwiony. Trzymam kciuki, za ten i pozostałe sprawy – ważne dla mieszkańców.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *