39 Sesja Rady Miejskiej

39 Sesja Rady Miejskiej

Za nami 39 Sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie. Sesja szczególna nie tylko z uwagi na podejmowane Uchwały. Szczególna, bo od kilku dni żyjemy w szczególnym czasie. Absolutnie nieuzasadniony atak na Naszego sąsiada jest tematem numer jeden na całym świecie.

Wśród uchwał podejmowanych na sesji znalazł się m.in. przyjęcie Programu Opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu gminy Włoszczowa na 2022 rok. Ponadto zmieniliśmy Uchwałę w sprawie określenia zasad udzielenia dotacji celowej na wymianę źródła ciepła, w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza na terenie Gminy Włoszczowa. W 2022 roku można wnioskować o wsparcie finansowe do wymiany źródeł ciepła, również jeżeli zmieniamy to źródło na pompę ciepła. Oczywiście kwota 5000 zł nie ulega zmianie.

Niezwykle ważne, szczególnie dla seniorów i osób niepełnosprawnych są kolejne przyjęte uchwały. Gmina Włoszczowa będzie realizować projekty wsparcia w ramach: „Korpusu Wsparcia Seniorów„, Programu „Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej„, oraz Programu „Opieka wytchnieniowa” 👨‍🦽.

Podwyższeniu ulegnie również ekwiwalent za uczestniczenie w akcjach ratowniczych oraz szkoleniach, dla Naszych strażaków ochotników, niosącym pomoc mieszkańcom z terenu Gminy Włoszczowa i nie tylko ! Korzystając z okazji pragnę przekazać wszystkim druhnom i druhom ochotnikom działających w ramach gminnych OSP, słowa niezmiernego podziękowania za trud dłużony za ratowanie mienia, życia i zdrowia mieszkańców 🚒.

W sprawach różnych przyjęliśmy również stanowisko Rady Miejskiej oraz Burmistrza Grzegorza Dziubka solidaryzujące się z mieszkańcami Ukrainy oraz zadeklarowaliśmy wsparcie humanitarne dla mieszkańców dzielnego narodu, który przeżywa trudny czas, niczym nieuzasadnionej wojny 🇺🇦🇵🇱.

 

Na poprzedzającej sesję komisji zwróciłem się z prośbą do Pana Burmistrza, o zwrócenie się do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kiecach w sprawie remontu drogi wojewódzkiej biegnącej od Włoszczowy, w kierunku Przygradowa, aż do granic Powiatu. Na całym tym odcinku znajdują się bardzo duże ubytki i droga po zimie wymaga pilnej interwencji.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *