38 Sesja Rady Miejskiej

38 Sesja Rady Miejskiej

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Włoszczowa odbyła się 38 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie.  Wśród omawianych spraw, znalazły się m.in. uchwała o utworzeniu samorządowego żłobka, połączenia instytucji kultury we Włoszczowie i Kurzelowie, dokonaliśmy zmian w budżecie wynikających m.in z otrzymaną dotacją na modernizacje zbiornika Klekot, po sesji odwiedziliśmy budowane przedszkole i żłobek. W zgodnej opinii wszystkich radnych budynek już wygląda imponująco.

W sprawach różnych zadałem pytanie dotyczące dotyczący realizacji projektu dofinansowań do odnawialnych źródeł energii. W odpowiedzi usłyszeliśmy, o problemach z rozstrzygnięciem pierwszego przetargu na kompleksową realizację zadania budowy, instalacji solarnych i fotowoltaicznych i konieczności ogłoszenia ponownego przetargu. Pan Naczelnik Michał Ślęzak wskazał nowy, planowany w drugim przetargu termin zakończenia realizacji zadania dopiero na kwiecień 2020! Po konsultacji z Panem Naczelnikiem udostępniam numer telefonu służbowego do Pana Naczelnika, pod którym można uzyskać więcej informacji – 660 295 150

Na poprzedzającej sesje komisji budżetowej zapytałem o możliwości zabierania dzieci z przystanku na Michałowie. Problemem okazał się brak mijanek, które jednak zostały wykonane. W najbliższy wtorek odwiedzimy drogę na Michałów, wspólnie z przedstawicielem przewoźnika i urzędu gminy i postaramy się znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie.

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od wystąpienia Pana Podpułkownika Mirosława Smerdzyńskiego z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach. Zachęcał do służby przygotowawczej i zainteresowania naborem do 10 Brygady Obrony Terytorialnej. Więcej informacji znajduje się na stronie wkukielce.wp.mil.pl/pl/.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *