37 sesja Rady Miejskiej

Za mną 37 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie. Głównymi tematami obrad były głosowanie nad absolutorium Burmistrza Gminy Włoszczowa. Gmina wesprze również Włoszczowski Szpital w zakupie sprzętu, urządzeń i wyposażenia medycznego ratującego życie dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Sporo emocji wywołało również głosowanie nad wynagrodzenia Burmistrza.

DSC_0243

Foto: Gmina Włoszczowa

Ostatecznie przychyliłem się do apelu Burmistrza, który poprosił o przegłosowaniem Uchwały obniżające wynagrodzenia włodarza Naszej Gminy. Można dyskutować o wysokości pobieranego wynagrodzenia (czy jest ono odpowiednie, zbyt wysokie, czy zbyt niskie), jednak przychylam się do wyrażonej na sesji opinii Radnego Wacława Oblasa, który stwierdził, że Burmistrz swoją aktywnością nie zasłużył na karanie go, w postaci obniżania pensji. Dotychczasowa współpraca z Panem Burmistrzem układa się w mojej ocenie pozytywnie i przyniosła wiele owoców, no ale na ocenę zarówno pracy Burmistrza i swojej pozostaje nam czekać do jesiennych wyborów samorządowych.

Głosowałem również za udzieleniem absolutorium dla Burmistrza. Mogłem to uczynić w pełni świadomie, ponieważ jako członek Komisji Rewizyjnej analizowałem realizację budżetu za 2017, podczas prac Komisji.

Na poprzedzającej sesję Komisji złożyłem wniosek o wykonanie na drodze w kierunku Michałowa (sołectwo Wymysłów) mijanek, które umożliwią dojazd do Michałowa autobusów. Wykonanie mijanek to warunek, który umożliwi autobusom odbiór dzieci z Michałowa (dotychczas musiały one pokonywać ok. 1 km do przystanku w Wymysłowie). W odpowiedzi zostałem zapewniony, że mijanki zostaną wykonane przez rozpoczęciem roku.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

Kategoria: Rada Miejska we Włoszczowie, Wnioski i interpelacje, Wymysłów

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Uzbieraliśmy 242 kilogramy nakrętek

Kolejny raz udowadniamy, że razem możemy więcej.  Zapoczątkowana kilka lat temu akcja zbierania nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych dziś dała...

Zamknij