30 Sesja Rady Miejskiej

30 Sesja Rady Miejskiej

W piątek, 8 listopada, odbyła się 30 sesja Rady Miejskiej. Wśród poruszanych tematów pojawiły się między innymi kwestie, powołania Gminnej Rady Seniorów we Włoszczowie, organizacji wspólnej obsługi kasowej, czy lokalizacji nowych przystanków.

Gminna Rada Seniorów to ciekawy pomysł, którego celem jest pobudzenie aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej. Na mocy Uchwały obsługa kasowa Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie, będzie realizowana w kasie Urzędu Gminy we Włoszczowie.

Powstaną też nowe przystanki, w tym wnioskowany przystanek w Michałowie – w trosce o wygodę i bezpieczeństwo najmłodszych. W piątek zatwierdzona została wstępna lokalizacji, na kolejnych sesjach podejmiemy pewnie wiążącą Uchwałę.

Na środowej komisji poruszyłem również temat niebezpieczeństwa spowodowanego przez odkrytą studzienkę melioracyjną, przy drodze w kierunku Konieczna. Złożyłem stosowny wniosek do Regionalnego Związku Spółek Wodnych. Do czasu właściwego zabezpieczenia studzienki, zobowiązał się czasowo ją zabezpieczyć.

Szukasz wsparcia radnego ? Zapraszam do kontaktu 514 350 310 i śmiałego komentowania tego materiału…

Michał Szafrański
Radny Rady Miejskiej we Włoszczowie

Jeżeli polubisz mój profil na Facebooku, będę wdzięczny, a Ciebie nie ominie kolejna, ważna informacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *