30 Sesja Rady Miejskiej

W piątek, 8 listopada, odbyła się 30 sesja Rady Miejskiej. Wśród poruszanych tematów pojawiły się między innymi kwestie, powołania Gminnej Rady Seniorów we Włoszczowie, organizacji wspólnej obsługi kasowej, czy lokalizacji nowych przystanków.

Foto: Urząd Gminy Włoszczowa

Foto: Urząd Gminy Włoszczowa

Gminna Rada Seniorów to ciekawy pomysł, którego celem jest pobudzenie aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej. Na mocy Uchwały obsługa kasowa Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie, będzie realizowana w kasie Urzędu Gminy we Włoszczowie.

Powstaną też nowe przystanki, w tym wnioskowany przystanek w Michałowie – w trosce o wygodę i bezpieczeństwo najmłodszych. W piątek zatwierdzona została wstępna lokalizacji, na kolejnych sesjach podejmiemy pewnie wiążącą Uchwałę.

Na środowej komisji poruszyłem również temat niebezpieczeństwa spowodowanego przez odkrytą studzienkę melioracyjną, przy drodze w kierunku Konieczna. Złożyłem stosowny wniosek do Regionalnego Związku Spółek Wodnych. Do czasu właściwego zabezpieczenia studzienki, zobowiązał się czasowo ją zabezpieczyć.

Foto: Michał Szafrański

Foto: Michał Szafrański

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, kliknij Lubię to! i podziel informacją się ze znajomymi…

Chcesz być na bieżąco ? Odwiedzaj www.michalszafranski.eu

Kategoria: Nieznanowice, Rada Miejska we Włoszczowie, Rząbiec, Wnioski i interpelacje, Wymysłów

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpieczniej i ekologiczniej

W Nieznanowicach ukończony został kolejny etap budowy chodnika, w kierunku Woli Wiśniowej. Pragnę podziękować władzom Gminy, że zdecydowano się zwiększyć...

Zamknij